SKI AREÁL KAREŠ
v provozu
Zobrazit na:

Kam na zimní dovolenou?

Do Česka se blíží zima. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Česká střediska se zlepšují, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Česko je podstatně levnější. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Doprava se však prodraží. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 2.2.
lehké sněhové přeháňky
0°C
-4°C
Pátek
3.2.2023
husté sněžení
-2°C
2°C
Sobota
4.2.2023
zataženo
1°C
0°C
Neděle
5.2.2023
lehké sněžení
1°C
-2°C