SKI AREÁL KAREŠ
v provozu
Zobrazit na:

Informace o aktuálním stavu lyžařských středisek

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Zajíždějí nové rolby. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Lyžařská sezóna už je za dveřmi.

Dobrou zprávou pro milovníky zimních sportů je to, že téměř nikde se nezdražuje. Pokud ano, jen o desetikoruny. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. V ČR je však ski areálů více než 300. Jak tedy vybrat to nejvhodnější?

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je v médiích poměrně hodně, na některé je však lepší příliš nespoléhat. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Rychlejší možností je Internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od nejmenších kopců až po ty nejznámější. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, ty však většina lyžařů obvykle znát vůbec nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. Ještě větší katastrofa jsou stránky malých areálů, ty se dají mnohdy charakterizoat jedním slovem - hrůza. Informace prostě musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

Čtěte také: Podle čeho vybírat lyžařský areál? Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 2.2.
lehké sněhové přeháňky
0°C
-4°C
Pátek
3.2.2023
husté sněžení
-2°C
2°C
Sobota
4.2.2023
zataženo
1°C
0°C
Neděle
5.2.2023
lehké sněžení
1°C
-2°C